DURAPIN i LAM'WOODWyjaśnienie jakości

Marka wiodąca dla wyrobów najbardziej poszukiwanych typu: elewacje zewnętrzne, deski tarasowe, elementy ogrodowe.

Impregnacja ciśnieniowa w autoklawie jest nietoksyczna zarówno dla człowieka i otoczenia i pozwala zabezpieczyć drewno na całej grubości, czego efektem jest zwiększona trwałość i wytrzymałość naszych produktów.

Impregnacja w autoklawie jest zalecana i niezbędna dla produktów pozostających na zewnątrz i w bezpośrednim kontakcie z ziemią. Całość naszej produkcji jest suszona przed impregnacją według obowiązujących norm.

Gwarancja trwałości drewna
Normy dotyczące impregnacji, definiujące jej klasę ryzyka ze względu na miejsce zastosowania wyrobów i zaistniałe niebezpieczeństwo biologicznych ataków (insektów, grzybów, termitów…) są zawarte w dokumencie PN/EN 335
- Klasa 3 (kl.3): zastosowanie w miejscach bezpośredniego, ale nie stałego kontaktu z wodą.
- Klasa 4 (kl.4): zastosowanie w miejscach bezpośredniego i stałego kontaktu z wodą

Certyfikat CTB+ gwarantuje nietoksyczność drewna zarówno dla użytkowników, jak i otoczenia oraz zaświadcza zgodność i skuteczność impregnacji z obowiązującymi normami.


Lam’wood jest marką referencyjną dla elementów konstrukcji łączonych i/lub klejonych warstwowo


Taki sposób klejenia nadaje drewnu stabilności, której niekiedy brak w drewnie litym oraz umożliwia jego zastosowanie w ekstremalnych warunkach.
Nieodzowną zaletą łączenia drewna jest możliwość produkcji długich elementów, eliminując jednocześnie niedoskonałości drewna. Takie działanie minimalizuje odpady.

Połączenie techniki klejenia warstwowego z jednoczesnym łączeniem na długości umożliwia realizację kantówek klejonych – niezawodnych i niezbędnych komponentów najlepszych konstrukcji drewnianych.

Powyższe techniki idealnie sprawdzają się na sośnie, a w połączeniu z impregnacją ciśnieniową pozwalają nam zaproponować stabilne elementy konstrukcyjne do użytku zewnętrznego. Nasza produkcja przemysłowa skupia się głównie na długich elementach (6 m lub 13 m), choć dostosowujemy się również do zamówień nietypowych.

 Więcej

      GRANULAT DRZEWNY - PELETY

© SYLVA 2021 - Realizacja : B&B Communication